Warsztaty tańca ludowego 2018

Zapraszamy Ciebie na siódme warsztaty taneczne. Będziemy się uczyć ludowych tańców niemieckich!

Termin: 16 – 18 listopada 2018

Miejsce: Hotel Górecki, Olsztyńska 4, Lidzbark Warmiński

Zajęcia poprowadzi pani Aldona Krupa – Gawron – jest Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”. Jednocześnie pełni funkcję choreografa i kierownika wszystkich zespołów skupionych w tej organizacji. W zespołach, w różnych grupach wiekowych, tańczy około 300 dzieci i młodzieży. Pani Aldona Krupa – Gawron jest inicjatorką i organizatorem Międzynarodowych Spotkań Artystycznych – „Śląsk kraina wielu kultur”. Młodzi artyści, pod przewodnictwem Pani Aldony Krupy-Gawron występują w Polsce i zagranicą (m.in. Niemcy, Węgry, Austria, Włochy, Korea Południowa, Indonezja). Pani Aldona Krupa – Gawron jest laureatką wielu nagród i odznaczeń. Otrzymała m.in. Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki: „ Zasłużony Działacz Kultury”.

Drugą instruktorką warsztatów będzie Zuzanna Szczepańska – tańczy od 14 lat w zespole tańca ludowego „Przyjaciele Waligród i Nakła WAL-NAK“. Od 2014 prowadzi ten zespół. Początki zespołu Wal-Nak sięgają 1992 roku. Jego założycielami byli państwo Waltrauda i Oswald Salla oraz pani Krystyna Passoń. Pierwszy występ zespołu miał miejsce we wrześniu 1996 roku na dożynkach w Walidrogach. Po roku, w sierpniu 1997 na Gminnym Przeglądzie Zespołów Mniejszości Niemieckiej w Raszowej Wal-Nak zajął I miejsce. Później grupa występowała zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Przełomowym momentem w zespole był maj 2014 roku, gdy znaczna część tancerzy postanowiła zakończyć swoją przygodę z tańcem. Mimo to grupa wystąpiła na Przeglądzie Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej na Górze Świętej Anny, gdzie zajęła II miejsce. Od tego czasu Wal-Nak zawiesił swoją działalność, która została wznowiona we wrześniu 2014 roku, pod nowym kierownictwem – Elisabeth Kampy i Zuzanny Szczepańskiej. Zespół zyskał nowe życie.

Program warsztatów przewiduje ludowe tańce niemieckie. Jeśli lubisz tańczyć, masz ponad 7 lat i należysz do mniejszości niemieckiej, zgłoś się już teraz!

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zgłoszenia wysyłajcie na adres mailowy: gladkowska@ostpreussen.de

faxem pod numer 89 534 07 80 lub pocztą.

Na zgłoszenia czekamy do 30.10.2018

Osoby, które nie mają 18 lat muszą wraz ze zgłoszeniem przesłać oświadczenie rodziców bądź prawnego opiekuna.

POBIERZ OŚWIADCZENIE DLA RODZICÓW

Warsztaty rozpoczną się w piątek (16.11.2018) o godzinie 18. Oprócz dojazdu do Lidzbarka Warmińskiego nie ponosicie żadnych kosztów.

Czekamy na Ciebie!