Ziomkostwo Prus Wschodnich - Landsmannschaft Ostpreußen e.V.
 
Warsztaty tańca ludowego 2019

Warsztaty tańca ludowego 2019

Zapraszamy Ciebie na ósme warsztaty taneczne. Będziemy się uczyć ludowych tańców śląskich!

Termin: 9 – 11 listopada 2019

Miejsce: Hotel Górecki, Olsztyńska 4, Lidzbark Warmiński

Zajęcia poprowadzi pani Daniel Dziurka – z wykształcenia pedagog z zakresu animacji i upowszechniania kultury, z zamiłowania folklorysta i muzyk. Ukończył także studia podyplomowe na  Uniwersytecie Rzeszowskim na wydziale muzycznym o specjalności taniec i choreografia w folklorze. Swoją karierę taneczną rozpoczął w grupie dziecięcej Zespołu Pieśni i Tańca Mały Śląsk w 2001 roku. Przez kolejne lata podjął także naukę innych stylów tanecznych jak taniec klasyczny czy towarzyski. Obecnie jest instruktorem grupy reprezentacyjnej młodszej Małego Śląska oraz grup dziecięcych i młodzieżowych, dla których tworzy część choreografii.

Drugą instruktorką warsztatów będzie Katarzyna Łukaszczyk – absolwentka Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego. Wieloletnia tancerka i solistka Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Katowice działającego przy Uniwersytecie Śląskim, ale z tańcem ludowym związana od 7 roku życia, najpierw poprzez zespół dziecięcy, później zespół studencki. Po ukończeniu studiów instruktorskich w roku 2017 na Uniwersytecie Rzeszowskim (prowadzenie zespołów tanecznych – specjalizacja taniec polski) rozpoczęła karierę instruktorską. Dziś jest kierownikiem i instruktorem zespołu Pieśni i Tańca Rudzianie oraz instruktorem najmłodszych grup w Zespole Pieśni i Tańca Mały Śląsk w Radzionkowie.

Program warsztatów przewiduje ludowe tańce śląskie.

Jeśli lubisz tańczyć, masz ponad 7 lat i należysz do mniejszości niemieckiej, zgłoś się już teraz!

 

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zgłoszenia wysyłajcie na adres mailowy: gladkowska@ostpreussen.de

faxem pod numer 89 534 07 80 lub pocztą.

Na zgłoszenia czekamy do 28.10.2019

Osoby, które nie mają 18 lat muszą wraz ze zgłoszeniem przesłać oświadczenie rodziców bądź prawnego opiekuna.

POBIERZ OŚWIADCZENIE DLA RODZICÓW

 

Warsztaty rozpoczną się w sobotę (09.11.2019) o godzinie 17. Oprócz dojazdu do Lidzbarka Warmińskiego nie ponosicie żadnych kosztów.

Czekamy na Ciebie!