Ziomkostwo Prus Wschodnich - Landsmannschaft Ostpreußen e.V.
 
Nowa siedziba biura

Nowa siedziba biura

Mówi się, że każdy koniec jest nowym początkiem, tak też jest w tym przypadku.

Po wieloletniej obecności w byłym polsko-niemieckim Centrum Młodzieży nasze biuro zmienia swoją siedzibę.

To były doskonałe lata, gdzie odwiedzaliście Państwo nas w małym biurze na pierwszym piętrze hotelu. Spotykaliście Państwo tam reprezentantów Landsmannschaft Ostpreußen (Ziomkostwa Prus Wschodnich) w Olsztynie.

Dekadę pracowała tutaj pani Edyta Gładkowska i przeżyła wiele interesujących spotkań, poznała wspaniałych ludzi. Od roku 2019 częścią stowarzyszę był w biurze pan Damian Wierzchowski.

W upływem lat polsko-niemieckie Centrum Młodzieży zostało sprzedane i powstał pomysł na wspólny dom wszystkich organizacji Niemców i dla Niemców. Po wielu rozmowach jesteśmy wszyscy na dobrej drodze do celu: „Wszyscy pod jednym dachem”.

Jako pierwsza zdecydowała Landsmannschaft Ostpreußen  o przeniesieniu swojego biura do Domu Kopernika. Z końcem miesiąca rozstajemy się z pięknym widokiem z okna na Łynę i na Zamek, jak również amfiteatr i opuszczamy stare biuro.

Teraz znajdą Państwo nas w Domu Kopernika na ul. Partyzantów (kiedyś ul. Dworcowa dt. Bahnhofstraße). Nasze nowe biuro znajduje się na pierwszym piętrze w pokoju 105. Wejście do budynku znajduje się na dziedzińcu, to samo wejście jak do OSMN (Olsztyńskiego Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej).

Jestem już ciekaw na nowych odwiedzających i wspaniałe rozmowy. Są Państwo mile widziani.