Ziomkostwo Prus Wschodnich - Landsmannschaft Ostpreußen e.V.
 
Wiosenne seminarium dla średniej Generacji Mniejszości Niemieckiej 2022

Wiosenne seminarium dla średniej Generacji Mniejszości Niemieckiej 2022

Biuro Ziomkostwa Prus Wschodnich w Olsztynie/Allenstein zaprasza na tegoroczne Wiosenne Seminarium dla średniej Generacji Mniejszości Niemieckiej. 

Tym razem spotykamy się w Nidzicy/Neidenburg i będziemy poznawać historię miasta i Zamku w Nidzicy. Seminarium rozpocznie się zwiedzaniem Zamku w Nidzicy i obejmuje również wspólne zwiedzanie miasta. W drugiej części spotkania uczestnicy poznają działalność Nidzickiego Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej. Później chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej strukturze Mniejszości Niemieckiej w Prusach Wschodnich i Zachodnich. Nawiązując do tego przeprowadzimy panel dyskusyjny o organizacji i strukturze Mniejszości Niemieckiej.

Drugi dzień oferuje uczestnikom ciekawą i pouczającą podróż do Szkotowa/Skottau i do Orłowa/Orlau. Wezmą tam Państwo udział w zwiedzaniu przez oba cmentarze. Cmentarze te są godne uwagi, gdyż konstruowanie i zabudowanie nie odpowiadają wyobrażeniu tradycyjnym cmentarzom. W drodze powrotnej do Hotelu na Zamku odwiedzą Państwo rezerwat Koniuszanka II. Rezerwat ten oferuje niezapomnianą podróż do głębi natury i perfekcyjną możliwość przeniesienia się w lata po 1938 roku. Na obszarze rezerwatu Koniuszanka II są setki bunkrów, które tworzyły tzw. Olsztynecką Linię Obronny. Służyła ona do obrony południowych granic byłych Prus Wschodnich. 

Termin: 21.-22. maja 2022;

Miejsce: Hotel na Zamku w Nidzicy/ Neidenburg (ul. Zamkowa 2, 13-100 Nidzica/Neidenburg) i siedziba Nidzickiego Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej (ul. Zamkowa 5, 13-100 Nidzica/Neidenburg);

Uczestnicy w wieku między 25-65.

Termin zgłoszeń do 13. maja 2022.

Szczególnie serdecznie zapraszamy aktywnych członków stowarzyszeń niemieckich na Warmii i Mazurach oraz tych, którzy chcieliby się zaangażować w działania na rzecz Mniejszości Niemieckiej. Ilość miejsc ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata za uczestnictwo w projekcie wynosi 40 PLN. Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie wraz z noclegiem (pokoje dwuosobowe) i pokrycie kosztów związanych z udziałem w projekcie, warunkiem jest uiszczenie opłaty.

Prosimy o zgłoszenia za pomocą formularza do 13 maja 2022.

 
Nasz Facebook – Unser Facebook