Deutsch (DE-CH-AT)Polish (Poland)

archiwum starych zdjęć

SPRAWOZDANIE Z WARSZTATÓW TAŃCA LUDOWEGO 2014

W dniach od 7.-9.11.2014 odbyły się w Lidzbarku Warmińskim w Hotelu Górecki trzecie warsztaty tańca ludowego. W tym roku zgłosiło się bardzo wielu chętnych. W sumie było 46 uczestników z Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, Szczytna, Kętrzyna i Nidzicy. Warsztaty poprowadził Grzegorz Swoboda - wieloletni tancerz zespołu mniejszości narodowej „Tworkauer Eiche" (w sumie 15 lat), wieloletni tancerz Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha" w Raciborzu oraz późniejszy choreograf tego zespołu. Założyciel i trener zespołu „Cheerlieders Eskada", zdobywcy 3 miejsca w Mistrzostwach Polski w Tańcach Cheerlieders oraz Show Dance.

Pierwszy dzień rozpoczął się krokami polki, ponieważ oprócz zespołu tanecznego „Saga", większość uczestników była amatorami. Kiedy udało się opanować podstawy, rozpoczęła się nauka kolejnych tańców. Podczas warsztatów uczestnicy poznali 6 tańców: Alte Ermländische Bauernpolka, Siebenschritt, Rossenthiner, Dreitoriger, Sternpolka, Bauernhochtid.

Dzieci i młodzież ćwiczyły pilnie nawet w czasie przerw. W niedzielę po obiedzie zmęczeni ale jedocześnie zadowoleni uczestnicy wrócili do domów.

Galeria zdjęć


DSC 0061