Deutsch (DE-CH-AT)Polish (Poland)

archiwum starych zdjęć

 

Opis projektu

 

Warsztaty fotograficzne

"Psychologia Natangii w obrazach“

 

Jedyny warunek uczestnictwa w warsztatach to posiadanie aparatu, roweru i wolnego czasu!

 

Czym była i czym jest Natangia? Co wiemy o tym regionie? Co przekażemy na jego temat następnym pokoleniom? Czy istnieje coś takiego jak duch miejsca? W jaki sposób można przekazać wiedzę na temat Natangii szerszemu gronu?


Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas warsztatówPsychologia Natangii w obrazach”, które odbędą się w dniach 15-18.08.2011 w Górowie Iławeckim i okolicach.

 

Pierwszy dzień, 15 sierpnia:

W części teoretycznej warsztatów odbędą się:

  • spotkanie z historykiem Jerzym Necio pod tytułem „Regionalne pomniki kultury”, krótka prelekcja podczas której pogłębimy wiedzę na temat historii regionu Natangia. Przedstawi on historię obiektów, które będziemy mogli sfotografować, a także pomoże dostrzec to co w nich wyjątkowe.

  • spotkanie z fotoreporterem Grzegorzem Wadowskim, który przedstawi środki i techniki fotoreportażu, krótką historię tej dziedziny fotografii oraz opowie o swojej pracy. Pomoże nam przygotować się do fotoreportażu w sposób nie tylko teoretyczny, lecz również praktyczny.

 

Drugi dzień, 16 sierpnia:

Po takiej dawce teorii następnego dnia wyruszymy na rowerach w poszukiwaniu tych wyjątkowych pomników upamiętniających przeszłość i kulturę Natangii. W czasie tej wyprawy będziecie mogli spróbować swoich sił jako fotoreporterzy, a zdobytą dzień wcześniej wiedzę wykorzystać w praktyce.

 

Trzeci dzień, 17 sierpnia:

Kolejnego dnia kontynuujemy program, tym razem w Górowie Iławeckim. Potem nauczymy się jak poprawić jakość zdjęcia za pomocą odpowiednich programów graficznych oraz wybierzemy zdjęcia na wystawę, która odbędzie się ostatniego dnia warsztatów.

 

Czwarty dzień, 18 sierpnia:

Wernisaż wystawy „Psychologia Natangii w obrazach”. Koncepcja wystawy zostanie przygotowana wspólnie przez wszystkich uczestników projektu. Charakter wystawy i przebieg wernisażu będzie zależeć od Waszej kreatywności i pomysłowości. Będziecie mogli poczuć się jak prawdziwi artyści!

W zależności od pogody impreza odbędzie się w Ośrodku Kultury lub na świeżym powietrzu w parku miejskim.

 

Nocleg : Gospodarstwo agroturystyczne "W kamiennym kregu" niedaleko Górowa Iławeckiego.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 5 sierpnia.

 

Poniżej możecie pobrać formularz zgłoszeniowy. Po wypełnieniu prześlijcie go mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faxem pod numer +48 89 534 07 80

Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.


POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

14.08.2011 zabierzemy wasze rowery z siedzib Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej z Lidzbarka Warmińskiego i Bartoszyc i przetransportujemy je do Górowa. Jeżeli nie możecie dostarczyć swoich rowerów do którejś z tych dwóch miejscowości będziecie musieli je przywieść na koszt własny.

 

W poniedziałek 15 sierpnia czekamy na was w Ośrodku Kultury w Górowie Iławeckim. O godzinie 10:00 zaczynają się warsztaty. Dojazd do Górowa Iławeckiego na koszt własny, będzie to jedyny wkład własny do projektu. Kiedy otrzymamy od Was potwierdzenie udziału przekażemy Wam dalsze informacje!

 

Serdecznie zapraszamy!